IP


Aktualności

Wyjazd na basen

30.06.2018

Dnia 29 czerwca 2018 r. grupa 50 uczniów z klas I – III i IV – VI Szkoły Podstawowej w Tryńczy wyjechała na basen w Leżajsku. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Alicja Garbaty, Magdalena Młynarska, Beata Konnak oraz mama jednego z uczniów pani Beata Brodowicz. Bilety na basen zostały ufundowane przez Pana Wójta Ryszarda Jędrucha. Wycieczka została zorganizowana w celu zachęcenia uczniów do aktywnej formy spędzania czasu wolnego na wakacjach. Wyjazd na basen był świetną zabawą, dobrym sposobem na relaks i integracją uczniów z różnych klas. Dzieci pod opieką ratowników i opiekunów mogły wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystały z innych atrakcji (np. zjeżdżalni, jacuzzi, gejzera i bicza wodnego).

Po dwugodzinnym wodnym szaleństwie uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.

Alicja Garbaty

GaleriaUroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

23.06.2018

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Ten moment był szczególnie ważny dla uczniów klasy III gimnazjum, którzy kończąc naukę w naszej szkole, wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia.

Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczęliśmy uczestnictwem w uroczystej Mszy św.
O godzinie 10:00 po odśpiewaniu hymnu szkolnego głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Kubrak, który po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych, wygłosiła mowę podsumowującą miniony rok szkolny, a w szczególności swoje słowa skierował do absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej. W dalszej części odbyło się pożegnanie uczniów III gimnazjum.

Następnie miało miejsce uroczyste wręczanie dyplomów i nagród książkowych dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję, jak również podziękowań dla rodziców, za owocną współpracę ze szkołą. W salach wychowawcy przekazali świadectwa swoim wychowankom.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego przeniesie się na czas wakacyjny.

Magdalena Młynarska

GaleriaSTYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

20.06.2018

Nie od dziś wiadomo, że nauka jest bardzo ważna i odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka. Wiedzą o tym także młodzi, zdolni i ambitni uczniowie, którzy uczęszczają do naszej szkoły. Ci uczniowie, dzięki rzetelnej i systematycznej pracy oraz wsparciu swoich nauczycieli osiągają sukcesy. Odpowiednia współpraca i współdziałanie, a zwłaszcza nadawanie kierunku działania uczniom jest gwarantem powodzenia w nauce. Nieocenioną jest tutaj rola nauczycieli, bo tylko oni mogą dostrzec ukryte w swych uczniach talenty i uzdolnienia oraz rozwijać je tak, aby zaowocowały znaczącymi osiągnięciami. Docenić trzeba także rolę rodziców, którzy czynią wszelkie starania, aby zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki rozwoju, zaspokoić potrzeby i oczekiwania. Niewątpliwie efektem naszych wspólnych działań jest grupa zdolnych i utalentowanych uczniów, z której możemy być dumni. Ich mozolna praca, trud i wysiłek zostały nagrodzone 20 czerwca 2018 roku podczas Sesji Rady Gminy Tryńcza. Tego dnia najlepszym uczniom wręczono dyplom i stypendium Wójta Gminy Tryńcza za wyniki w nauce. Stypendium stanowi wyróżnienie dla dzieci i młodzieży rozwijającej swoje talenty, uzdolnienia podczas codziennej nauki oraz udział w różnego rodzaju konkursach. Liczba uczniów, którym Wójt przyznał stypendium, wynika z ilości dzieci, które uzyskały średnią ocen za drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018 minimum 5,0 w szkole podstawowej oraz 4,75 w przypadku gimnazjalistów.

Stypendium motywacyjne z rąk Pana Wójta Ryszarda Jędrucha, Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Stanisława Wielgosa, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu- Pana Teofila Jakubca oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im .św. Jana Kantego w Tryńczy-Pani Elżbiety Kubrak otrzymało 16 uczniów naszej Szkoły Podstawowej i 15 gimnazjalistów.

Wszystkim stypendystom gratulujemy i dziękujemy za całoroczną ciężką pracę. Bądźcie przykładem dla swoich koleżanek i kolegów!
Zygmunt Kulpa

GaleriaCiekawe lekcje matematyki

20.06.2018

Kopuła geodezyjna inaczej "Kopuła Fullera" to wielościan, który odwzorowuje powierzchnię kuli. W kopule geodezyjnej najmniejszym stosowanym elementem geometrycznym jest najczęściej trójkąt równoramienny zbliżony do równobocznego, bowiem jest on najsztywniejszym wielościanem. Kopuła geodezyjna jest wytrzymała, samonośna, stabilna, łatwa do wybudowania, lekka i ciekawie wygląda. Uczniowie klasy 2 gimnazjum mieli możliwość przekonania się tego podczas lekcji matematyki oraz uczniowie klasy 4, którzy wykonywali taką budowle na dodatkowych zajęciach. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaciekawieni kolejnymi etapami powstawania kopuły jak i efektem końcowym. Podczas prac współpracowali ze sobą i dokonywali potrzebnych pomiarów i obliczeń. W trakcie przygotowywania kopuł mieli różne pomysły na wykorzystanie swojej pracy co widać na zdjęciach.

Anita Wojtas

GaleriaWizyta strażaków

19.06.2018

Dzisiaj, 19 czerwca, do naszej szkoły przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku: sekcyjny Tomasz Jurkiewicz, sekcyjny Roman Niemiec oraz starszy aspirant Leszek Szczepański. Strażacy opowiadali o numerach alarmowych, bezpieczeństwie na wakacjach oraz pokazywali przedmioty, którymi się posługują. Każde dziecko mogło zobaczyć i dotknąć przedmiotów, posłuchać jak brzmi syrena strażacka. Dzieci były zachwycone. Najbardziej chłopcy, bo chyba każdy chłopak kiedyś marzył o byciu strażakiem.

1. Strażak zawsze uratuje gdy pomocy potrzebujesz.
2. Gasi ogień, ściąga koty, zawsze chętny do roboty.
3. Gaśnica pożar gasi i strażakowi „pasi”.
4. Strażak w stroju się gotuje, ale życie nam ratuje.
5. Gdy się ogień rozprzestrzeni, To się woda mocno pieni.
6. Czy słońce czy deszcz, strażak gotowy zawsze jest.

Uczennice klasy V

GaleriaBezpiecznie wakacje

17.06.2018

Dnia 15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Tryńczy odbyła się prelekcja z policjantem dla uczniów klas 0-VII, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów podczas wakacji. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba bądź ktoś nieznany przez Internet chce uzyskać informacje np. kiedy jesteś sami w domu. Przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, w lesie, nad wodą.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego oraz zachęcenie do przestrzegania ich podczas zbliżających się wakacji.

Wypoczywajmy podczas wakacji, ale pamiętajmy też o bezpieczeństwie swoim i innych osób.

Anita Wojtas

GaleriaAkcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczna woda"

17.06.2018

Dzisiaj w szkole gościliśmy ratowników WOPR . Przedstawili oni zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Poinformowali uczniów klas 0-VII oraz II i III gimnazjum o tym gdzie wolno się kapać, a gdzie nie należy tego robić. Kiedy się kąpać oraz kiedy nie należy wchodzić do wody. Powiedzieli co robić kiedy osoba się topi, oraz pokazali jak jej pomóc aby samemu nie utonąć. Przestrzegali, aby NIGDY NIE SKAKAĆ NA GŁOWĘ DO NIEZNANEJ WODY, bo lekkomyślność i brawura mogą prowadzić do tragedii.

Po zakończeniu bardzo pouczającej lekcji uczniowie mogli założyć kamizelki ratunkowe, pas ratowniczy, boję, przeprowadzić akcję ratunkową na fantomie.

Anita Wojtas

GaleriaPOZNAJEMY OJCOWIZNĘ

14.06.2018

21maja br. w Przeworsku został podsumowany XXV Jubileuszowy Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”. Organizatorem konkursu było m.in. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzyszkolny Oddział w Przeworsku. Patronat Honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V – Brygida Grabowiec, która przygotowała pracę multimedialną „Moja piękna okolica – Gmina Tryńcza”. Za udział w konkursie Brygida otrzymała dyplom. Dziękujemy i gratulujemy.

Ewa Szela

GaleriaWycieczka do Warszawy i Bałtowa

14.06.2018

Uczniowie klas IV i VI poczuli już przedsmak wakacji, a to za sprawą dwudniowej wycieczki do Warszawy i Bałtowa, na którą wybrali się 12 i 13 czerwca pod opieką swoich wychowawczyń, pani Anity Wojtas i Anny Walkiewicz.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy naszą stolicę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, które przywitały nas pięknym zapachem kwitnących drzew lipowych, róż i innych roślin, w otoczeniu których przywitał nas pomnik Fryderyka Chopina. Drugim punktem był Pałac Kultury i Nauki i oczywiście wyjazd na 30 piętro, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Po obiedzie udaliśmy się na Stare Miasto, podziwiając między innymi Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca i Warszawskiej Syrenki. Po pożegnaniu z panią przewodnik udaliśmy się na nocleg do Radomia.

Drugi dzień to wizyta w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym i tu odwiedzając Jura Park cofnęliśmy się w czasie o miliony lat, kiedy to po Ziemi chodziły dinozaury. Następnymi punktami były: Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Polska w miniaturze i Sabatówka, czyli Wioska Czarownic. Pozostały czas spędziliśmy w Parku Rozrywki i to - według uczniów - było najfajniejsze! Zabawę rozpoczęliśmy od ekstremalnej kolejki zwanej rollercoasterem, dalej był statek piracki, karuzela łańcuchowa, kolejka górska a na deser kino emocji w technologii 5D.

W drodze powrotnej uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka, jaką był rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń i emocji, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

Anna Walkiewicz

GaleriaPOMAGAMY

14.06.2018

13 czerwca br. została sfinalizowana całoroczna akcja zbierania plastikowych nakrętek. W tym roku nakrętki zostały przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej w Tryńczy, która we współpracy ze Stowarzyszeniem Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Seniorzy znad Wisłoka” pomaga 8-letniemu Piotrusiowi.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie w akcję charytatywną. Składam również podziękowanie chłopcom z klasy VI – Patrykowi i Hubertowi za pomoc w przekazaniu nakrętek ze szkoły do biblioteki.

Ewa Szela


Rozstrzygnięcie konkursu „Kodowanie ze Scratchem"

13.06.2018

Został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Informatyczny „Kodowanie ze Scratchem". Do rywalizacji zgłosiło się 13 uczniów z klas IV-VI. Zadaniem uczestników współzawodnictwa było samodzielne zaprogramowanie gry w języku Scratch podczas zajęć informatyki. Praca była oceniana pod względem pomysłowości, estetyki, czytelności przekazu, umiejętności programistycznych.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Piętowski z klasy VI, któremu Pani Dyrektor Elżbieta Kubrak wręczyła dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Grażyna Mazurek


Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

12.06.2018

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyń odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w związku z tym, że poznają zasady bezpiecznego zachowania nie tylko teoretycznie, ale również nabywają wiedzy praktycznej. Dzięki życzliwości strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tryńczy p. Tadeusza Jakubca uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie, wejść do niego, posłuchać sygnału oznajmującego pożar i zobaczyć sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdy mógł zobaczyć z bliska i dotknąć urządzeń, z których strażacy korzystają podczas akcji. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia stroju strażackiego, hełmu oraz potrzymania rekwizytów strażackich. Wszystko było dla nich bardzo interesujące, o czym świadczyły zadawane pytania. Uczniowie dziękują p. Tadeuszowi, który w ciekawy sposób opowiadał o trudnej pracy strażaków. Dzieci były zachwycone i wróciły do szkoły pełne wrażeń.

Magdalena Młynarska

GaleriaEgzamin na kartę rowerową

11.06.2018

W Szkole Podstawowej w Tryńczy odbył się, jak co roku egzamin na kartę rowerową dla uczniów klasy IV. Egzamin przygotował Grzegorz Bursztyka - Szkolny Lider Wychowania Komunikacyjnego. Uczniowie, którzy chcieli uzyskać uprawnienia do kierowania rowerem musieli przystąpić do egzaminu składającego się z 2 części. Najpierw był egzamin pisemny ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, itp., następnie uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego.

GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas