IP


Aktualności

Spektakl teatralny „Alladyn”

19.02.2020

19 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do CKSiR „Sokół” w Sieniawie, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Alladyn”. Po raz kolejny Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa nie zawiódł swoich małych widzów przygotowując barwne widowisko oprawione baśniowym nastrojem, orientalnymi strojami, ciekawą scenografią oraz pokazem efektów świetlnych. Barwna historia Alladyna, złego wezyra Jafara oraz pięknej Jasminy przybliżająca kulturę Bliskiego Wschodu pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.


Joanna Buszta

GaleriaSpotkanie z poetą

18.02.2020

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie kl. I-III 17 lutego uczestniczyli w spotkaniu z panem Wojciechem Ulmanem. Pan Ulman jest poetą, pisarzem, malarzem oraz zajmuje się makrofotografią. Wyjaśnił on uczniom na czym polega makrofotografia, prezentował zdjęcia, zadawał pytania z nimi związane,a za poprawne odpowiedzi przyznawał punkty, recytował wiersze oraz fr. swoich utworów. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania i uczestniczyły w improwizacji "Ufoludków". Trzech uczniów za zgromadzoną największą liczbę punktów otrzymało od pisarza książeczki o zwierzętach. Na koniec dzieci miały okazję zakupić bajki i otrzymać imienną dedykację od autora. Spotkanie było bezpłatne, a zakupione książeczki będą miłą pamiątką z tego niecodziennego wydarzenia.


Lucyna Czeszyk


GaleriaW karnawale

18.02.2020

W sobotnie popołudnie w domu parafialnym odbyła się zabawa karnawałowa dla dziewczynek ze scholi Jutrzenka. Była to szansa i wspaniała okazja, aby wyszaleć się przed okresem Wielkiego Postu. Udekorowane stoły tylko czekały na gości, a sala kusiła balonami, Aby jak najszybciej rozpocząć zabawę. Śmieszne zabawy, gry i wyzwania, które przygotowała Emilia, nasza animatorka, podkreśliły cel karnawałowego spotkania i zadbały o odpowiedni klimat. Zadaniem tego wydarzenia było oderwanie się od rzeczywistych obowiązków. Głównym poczęstunkiem była pizza, która wprowadziła całą scholę w zachwyt. Wszystkie dziewczyny wróciły do domu ze wspaniałymi nastrojami. W imieniu całej scholi dziękujemy!


Klaudia Płonka- uczennica klasy VI


GaleriaKonkurs Informatyczny

17.02.2020

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych.


Szanowna Dyrekcjo, Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa Szkołę do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych. Będziemy zaszczyceni Państwa uczestnictwem w tym prestiżowym wydarzeniu i jednocześnie wdzięczni za umożliwienie uczniom współzawodnictwa na poziomie ogólnopolskim.

Zajmujemy się organizacją ogólnopolskich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Organizowane przez nas ogólnopolskie konkursy urozmaicają program zajęć, stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę.
Wspieramy i nagradzamy szkoły, nauczycieli i ambitne, uzdolnione dzieci oraz młodzież zarówno za wiedzę jak i za aktywność, samodzielność i wolę współzawodnictwa. Dlatego każdy uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” zostanie wyróżniony.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” otrzymają prestiżowy tytuł „Orzeł Informatyczny” wraz z dyplomem i cenną nagrodą.

Konkursy przygotowane przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 8. Każdy z testów składa się z 21 pytań jednokrotnego wyboru o różnym stopniu zaawansowania.

Nagrody:
W naszym konkursie nie ma przegranych.
Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskim konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymają dyplom uznania, a uczeń, który uzyska najlepszy wynik w szkole, a nie jest laureatem lub wyróżnionym, otrzyma medal, dzięki czemu w każdej szkole znajdzie się zwycięzca konkursu. Najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i nagrody.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa!!!

Koszt udziału w konkursie to 9 zł. Zgłoszenia do 3 marca wraz z opłatą przyjmowane są przez nauczyciela informatyki - panią Anitę Rzeczyca.
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny” odbędzie się 24 marca 2020 r.

Więcej informacji i regulamin konkursu znajduje się na stronie:https://www.konkursy-delta.edu.pl/orze322-informatyczny.htmlWalentynki - praca listonosza

14.02.2020

Listonosz to pracownik urzędu pocztowego. Doręcza listy, przekazy pieniężne i inne przesyłki do domów adresatów. Listonosz to inaczej doręczyciel pocztowy.
Warto dodać, że zanim przesyłki znajdą się w jego torbie, musi z samego rana odebrać je w Urzędzie Pocztowym.

Od tego momentu jest odpowiedzialny za każdy list, który został mu powierzony.

Czyli dzień listonosza zaczyna się wcześnie, praca jest bardzo indywidualna i jej wykonywanie wiąże się z pewnym ryzykiem.

Co się dzieje z listem, kiedy wrzucimy go do skrzynki pocztowej? Na czym polega praca listonosza? O tym podczas zajęć z wychowawcą dowiedzieli się uczniowie klasy 6. Poznając zawód listonosza, sami mogli stać się chociaż na chwilę listonoszami.
Walentynki były idealnym czasem na poznanie właśnie tego zawodu.

A w związku z świętem zakochanych uczennice klasy szóstej Oliwia Palikij, Klaudia Półćwiartek, Klaudia Kulpa, Gabriela Mazurek przygotowały w sali 24 gazetkę tematyczną, dotycząc wyjątkowych dni w miesiącu lutym.

Uczniowie klasy 3 stali się natomiast grafikami komputerowymi i kodowali na specjalnych kartach, mając przygotowane szyfry znaczki na pocztę walentynkową.
W galerii można oglądać efekty ich pracy.

Anita Rzeczyca


GaleriaKonkurs Gminny

13.02.2020

W Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Młody Ekonomista 2020” jako jedno z działań w ramach projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat” współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych (klasa V i klasa VI). Wzięło w nim udział 23 najlepszych matematyków ze wszystkich szkół z terenu Gminy Tryńcza.

Uczeń naszej szkoły Wiktor Murdzia zdobył drugie miejsce w kategorii "Klasy 6"

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas wystawy wernisażowej podsumowującej działania projektowe.

Wystawa planowana jest na ostatni tydzień marca.

Gratulujemy jeszcze raz Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów.


Anita Rzeczyca


GaleriaBezpiecznie w Internecie

12.02.2020Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
W obchody tego przedsięwzięcia włączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej stali sie programistami i zakodowali napis DBI oznaczający Dzień Bezpiecznego Internetu, brali też udział w quizach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz wysłuchali pogadanki na ten temat.

Uczniowie klasy 8 przygotowali prezentacje, które przedstawiane były ich młodszym kolegom i koleżankom, oraz plakaty, które są wywieszone na górnym korytarzu szkoły. Została również przygotowana gazetka ścienna dotycząca bezpieczeństwa w Internecie.

Najbardziej przemawiającym plakatem jest praca uczennicy Natalii Ochab, którą widzimy na początku tego artykułu.
Wszystkim uczniom przypominaliśmy istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożenia jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Anita Rzeczyca


GaleriaLekcja muzyki w przedszkolu

12.02.2020

11.02.2020r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w lekcji muzyki, którą poprowadził Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Tryńczy – pan Edward Myłek. Towarzyszyli mu muzycy trynieckiej orkiestry w składzie: p. Jakub Duda, p. Michał Olearka oraz p. Gabriel Siry. Celem spotkania było przede wszystkim rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej oraz wzbudzanie zainteresowania instrumentami muzycznymi wśród dzieci.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zaprezentowania przedszkolakom krótkiego utworu, po czym p. Edward po kolei przedstawił i szczegółowo omówił przyniesione instrumenty. Dzieci wysłuchały indywidualnego brzmienia takich instrumentów jak: trąbka, saksofon, eufonium, kongi, puzon oraz akordeon. Po części teoretycznej przyszedł też czas na część praktyczną, w której dzieci mogły spróbować swoich sił grając na wybranych instrumentach. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się taka forma zajęć.

Dryś Ilona


GaleriaStypendia za I półrocze

11.02.2020

Uroczystość rozdania stypendiów Wójta Gminy Tryńcza odbyła się w Szkole Podstawowej w Tryńczy dnia 11 lutego 2020 r. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,0 i otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Stypendia wręczali: wójt Gminy pan Ryszard Jędruch, przewodnicząca Rady Gminy pani Zofia Nowak, wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Kogut, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pan Antoni Rzeczyca, sekretarz Gminy pani Magdalena Rachfał, pełnomocnik ds. oświaty pani Magdalena Kubis oraz dyrektorzy poszczególnych szkół. Przemówienia do zebranych gości i ich rodziców wygłosili: dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy pani Elżbieta Kubrak, przewodnicząca Rady Gminy pani Zofia Nowak i wójt Gminy Tryńcza pan Ryszard Jędruch. Uroczystość uświetniła swoim występem wokalnym pani Natalia Jakubiec.
Oto lista nagrodzonych uczniów: Zuzanna Zalot kl. IV, Wioletta Kuśnierz kl. V, Karolina Malinowska kl. V, Paulina Piętowska kl. V, Emilia Pigan kl. V, Magdalena Prasoł kl. V, Wojciech Hanejko kl. VI, Wiktor Murdzia kl. VI, Klaudia Płonka kl. VI, Brygida Grabowiec kl. VII, Milena Migas kl. VII i Jakub Piętowski kl. VIII.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lucyna Czeszyk

GaleriaJaś nagrodzony razem z klasą

11.02.2020

11 lutego okazał się bardzo ciekawym dniem dla uczniów klasy II. A to wszystko za sprawą warsztatów mydlarskich, w których wzięli udział. Ale zacznijmy od początku…
W grudniu „Akademia Jaskółki” ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Nie jesteś sam, przecież jestem obok”. Jego celem było uwrażliwienie młodych ludzi na los drugiego człowieka. W zgłoszonych pracach oceniana była: samodzielność i jakość wykonania pracy, kreatywność oraz oryginalność. Jury doceniło twórczość ucznia naszej szkoły – Jana Manowca, przyznając mu tym samym I miejsce.
W związku z tym mieliśmy okazję gościć właścicielkę „Akademii Jaskółki” – Panią Żanetę Kaciubę-Pacek, która wręczyła dyplomy uczestnikom konkursu oraz nagrodę laureatowi. Ponadto przeprowadziła warsztaty mydlarskie, które Jaś wygrał dla swojej klasy.
Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się z czego powstaje mydło, w jaki sposób można samodzielnie wytworzyć barwniki oraz skąd biorą się kompozycje zapachowe. Każde dziecko miało także możliwość zrobienia swojego niepowtarzalnego mydełka o dowolnie wybranym zapachu, kolorze oraz wybranymi dodatkami w postaci płatków kwiatów. Taka produkcja przyniosła wszystkim wiele radości i satysfakcji.
Doceniając atrakcyjne zajęcia i poświęcony czas - uczniowie klasy II wręczyli prowadzącej własnoręcznie wykonany album z podziękowaniami.

Edyta Bartnik

GaleriaKonkurs plastyczny

11.02.2020

10 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Ulubieni bohaterowie z baśni braci Grimm" dla kl. I-III. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział otrzymali: dyplomy, książki i słodkie upominki. W szkolnym konkursie plastycznym I miejsce zajęła Katarzyna Matyja kl. III a, II miejsce przypadło Julii Matyja kl. I, a III miejsce zdobyła Apolonia Cebula Sergeant kl. I.

Gratulujemy!


Lucyna Czeszyk


Kolejne plastyczne sukcesy

10.02.2020

Obecny rok szkolny obfituje w sukcesy w konkursach plastycznych. 7 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu pn. „Przylecieli Anieli”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu. Wszystkie zgłoszone przez naszych uczniów prace zostały docenione, a wyniki przedstawiły się następująco:
Kategoria: praca przestrzenna
II miejsce – Lena Nabrzeska (kl. I)
wyróżnienie – Marcelina Grunt (kl. I)
Kategoria: rysunek
I miejsce – Jan Manowiec (kl. II)
II miejsce – Katarzyna Matyja (kl. IIIa)
wyróżnienie – Martyna Smagała (kl. II) i Karolina Masinowić (kl. II).
Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

Edyta Bartnik


GaleriaPrzedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy

09.02.2020

7 lutego 2020r. w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” przedszkolaki wraz z wychowawczynią wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Tryńczy.
Pierwszym punktem spotkania było wspólne kolorowanie znanych bajkowych postaci. Następnie dyrektor GBP p. Marzena Rydzik oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznając ich z panującymi tam zasadami. Dla zdecydowanej większości z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki z ciekawością słuchały i przyglądały się nowo poznanemu miejscu. Dzieci miały możliwość samodzielnego wyboru interesujących książek, które mogli do woli oglądać. Przyszedł też czas na wspólne czytanie wierszy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały w prezencie książeczkę, odznakę oraz kartę Małego Czytelnika, która uprawnia naszych przedszkolaków do korzystania i wypożyczania książek z GBP w Tryńczy. Dzieci w ramach podziękowania wręczyły pani Marzenie Rydzik wykonane rysunki oraz pamiątkowy dyplom prawdziwego przyjaciela przedszkola.
Drugą częścią wizyty było spotkanie z dyrektorem biura Stowarzyszenia „Kraina Sanu” p. Anną Wałczyńską, która wprowadziła dzieci w nieznany im dotąd świat języka migowego. Przedszkolaki poznały alfabet migowy, podstawowe zwroty, jak również sami prezentowali swoim kolegom i koleżankom poznane wyrażenia. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe balony, długopisy oraz notesy.
Po owocnej wizycie z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Ilona Dryś


GaleriaZerówka w Gminnej Bibliotece Publicznej

09.02.2020

Gminna Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Mała książka –wielki człowiek”. Z tej właśnie okazji dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone do biblioteki przez panią Dyrektor Marzenę Rydzik. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego z wielkim zainteresowaniem przyglądały się zbiorom książek znajdującym się na półkach bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie książeczkę, odznakę i kartę Małego Czytelnika.
Nie zabrakło również głośnego czytania znanych polskich bajek – rymowanek, m. in.: „Chory kotek”, czy „Paweł i Gaweł’”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wykonały kolorowanki znanych postaci bajkowych.
Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, więc zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do odwiedzania naszej Gminnej Biblioteki Publicznej.


Joanna Buszta


GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas