IP


Aktualności

Przedszkolaki i „Pinokio”

11.10.2019

10 października dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do CKSiR „Sokół” w Sieniawie. Obejrzały tam adaptację książki C. Collodiego – "Pinokio". Opowieść o lekkomyślnym pajacyku, wystruganym z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca bardzo spodobała się naszym najmłodszym. Tym bardziej, że została przedstawiona wierszem i przepełniona muzyką, piosenkami, humorem i dowcipem. Dzieci zaangażowane zostały w spektakl, pomagając jego bohaterom w różnych sytuacjach. Drewniany pajac, którego spotkało wiele przykrych przygód, przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda. Było to główne przesłanie spektaklu, z którym dzieci powróciły w tym dniu do swoich domów.


Joanna Buszta

GaleriaWizyta Pana Wójta u pierwszaków

09.10.2019

W poniedziałek 07 października uczniów klasy I SP odwiedził Wójt Gminy Tryńcza Pan Ryszard Jędruch wraz z Panią Magdaleną Kubis pełnomocnikiem ds. oświaty. Uczniowie w obecności dyrekcji szkoły otrzymali prezenty z rąk Pana Wójta na dobry początek nauki w klasie I. Za otrzymane prezenty i pamięć uczniowie szczerze podziękowali piosenką pt. ,, Pierwszaczek”. Spotkanie z Wójtem Gminy Tryńcza było dla uczniów wyjątkową niespodzianką i wydarzeniem, a otrzymane prezenty sprawiły uczniom wiele radości.


Beata Konnak

GaleriaJubileusz

08.10.2019

6 października na Hali Widowiskowo-Sportowej w Tryńczy odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Orkiestry Dętej oraz 5-lecia Grupy Mażoretek "FINEZJA". Obie te grupy zasilają uczniowie naszej szkoły, jak i absolwencki szkoły w Tryńczy. Życzymy kolejnych jubileuszy i wielu sukcesów.

GaleriaZ robotyką za pan brat

05.10.2019

Pobyt w szkole to dobry moment, aby pokazać dzieciom, że komputer nie jest sterowany myszką czy klawiaturą, lecz umysłem. Każde zajęcia z robotyki są dla uczniów nowym problemem do rozwiązania. Dostarczają satysfakcji z samodzielnych odkryć. W dobie rozwoju techniki informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością.
W dniu 4 października br. w trakcie zajęć pozalekcyjnych nauka poprzez zabawę przy budowaniu robotów przebiegała w miłej, naukowej atmosferze. Dzieci były kreatywne i zaangażowane. Zgodnie współpracowały w zespole, co sprawiło, że roboty bardzo szybko powstały. Na zakończenie zajęć z robotyki dzieci miały okazję zaprezentować swoje „dzieła” – roboty i oczywiście się nimi pobawić.


Grażyna Mazurek

GaleriaZdrowe śniadanie w szkole

05.10.2019

W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" uczniowie klasy III b przygotowali zdrową sałatkę owocową. Każdy przyniósł ulubione owoce. Pamiętając o zasadach przygotowywania posiłków dzieci zrobiły wszystko jak należy. Najpierw starannie umyły owoce, a potem je pokroiły i wymieszały. Następnie posprzątały wszystko, żeby móc zasiąść do wspólnego stołu. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadomiły sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Sałatka smakowała wyśmienicie! Lekcje takie to promocja zdrowego odżywiania i zamiast drożdżówki czy innych słodyczy dzieci uczą się, że same mogą przygotować sobie śniadanie do szkoły i wcale nie jest to takie trudne. Wiedzą również, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.


Magdalena Młynarska


GaleriaDzień pełen historii i sztuki

05.10.2019

3 października, pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody, uczniowie klas I-III wyruszyli na wycieczkę do Jarosławia. Pierwszym punktem wycieczki było „Na biegunach”. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Wyprawa Magellana”, który powstał z okazji nadchodzącej w 2022 roku pięćsetnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.
Nie był to jedyny element wycieczki nawiązujący do historii, bowiem po seansie filmowym uczestnicy wycieczki udali się do Podziemnego Przejścia Turystycznego. Miejsce to zabrało ich aż do XVI wieku, by przedstawić dawny, leżący na szlaku handlowym i słynący z tłumnych jarmarków Jarosław i jego dzieje. Uczniowie mogli podziwiać interaktywne ekspozycje, które przeprowadzały ich przez kolejne epoki.
Na zakończenie wycieczki dzieci wyruszyły w podróż po niezwykłym świecie sztuki w Centrum Edukacji Kulturalnej. W sześciu strefach stworzonych do działań interaktywnych uczestnicy zostali wprowadzeni w świat malarstwa, rzeźby, architektury, teatru oraz muzyki.
Wszyscy trochę przemoczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.


Edyta Bartnik


GaleriaPiesza wycieczka edukacyjna trzeciaków

05.10.2019

01 października 2019r. uczniowie klasy III b pod opieką wychowawczyni na zaproszenie pani dyrektor GBP w Tryńczy p. Marzeny Rydzik odwiedzili „Izbę Turka i Orkiestranta” oraz Galerię „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy. W „Izbie Turka i Orkiestranta” dzieci miały okazję poznać tradycje związaną ze Strażami Grobowymi z terenu gminy Tryńcza oraz historię Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tryńczy. W pomieszczeniach Trynieckiego Centrum Kultury obejrzeli mundury „Turków”, stroje mażoretek i orkiestry, pamiątki i nagrody, instrumenty, stare oraz aktualne zdjęcia, a na ekranie projekcyjnym wyświetlony został pokaz slajdów ze zdjęciami oraz filmami z przeglądów. Następnie dzieci odwiedziły Galerię „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy, gdzie mogły podziwiać wystawę prac rzeźbiarskich Feliksa Hrehorowicza. Na koniec wyprawy udali się do GBP, gdzie odebrali nagrody za udział w konkursie plastycznym „Wrzesień 1939”. W bibliotece trwa kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie otrzymali „Pierwsze czytanki dla…” rozbudzenia w nich miłości do polskiej literatury, a dołączona do niej broszura „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” będzie dla rodziców pomocną wskazówką w rozwijaniu czytelniczej pasji najmłodszych.

Magdalena Młynarska


GaleriaSłodko zaczęliśmy październik

05.10.2019

Październik dla uczniów naszej szkoły rozpoczął się bardzo słodko, bowiem jego pierwszy dzień został ogłoszony „Dniem Łasucha”. Z tej okazji odbył się również kiermasz słodkości. Wszyscy miłośnicy łakoci (a takich nie brakowało) mogli zakupić galaretki w różnych kolorach, muffinki o różnych smakach, rogaliki z różnym nadzieniem, kolorowe ptasie mleczko, pyszne domowe ciasta, a nawet popcorn.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i pracowników naszej placówki. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na cele szkolne.

Edyta Bartnik


Włączyliśmy Historię z BohaterON(Em)

03.10.2019


W tym roku uczniowie klas ósmych włączyli się do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno edukacyjnym BohaterON – włącz historię! Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. Młodzież po zapoznaniu się z biografiami wybranych powstańców, własnoręcznie wykonała kartki i laurki, by wyrazić słowa uznania, szacunku, wdzięczności za ofiarność Powstańców Miasta 44. Prace uczniów zostaną przekazane bohaterom podczas uroczystej Gali BohaterOn, którą odbędzie się w grudniu w Warszawie. Udział w projekcie to także szansa na międzypokoleniowy dialog, wielu Powstańców chętnie odpisuje na listy, na co czekamy z niecierpliwością.


Joanna Tytuła


GaleriaPAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT ! POMÓŻ NAM POMAGAĆ !

02.10.2019

Ciężko mu jest gdy przy budzie,

Na łańcuchu, żyje – w trudzie.

On z natury nie niewolnik,

Zwierz to wolny i swawolnik.

Kocha, tęskni i też czuje,

I przyjaźni potrzebuje.

Tęsknie patrzy w niebo wolne,

Na nim ptaki niepokorne.

Zimna buda – ciepła buda,

Nie poczyni dla nich cuda.

Na łańcuchu – jak w niewoli.

A to gorzkie – a to boli.

Józef Bieniecki

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazją do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym.
Pamiętajmy, że w trakcie tego wyjątkowego miesiąca odbywają się m.in.: Dzień Zwierząt Hodowlanych – 2 października, Światowy Dzień Zwierząt – 4 października, Dzień Kundelka oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt obchodzony 25 października. To idealny czas na czynne zaangażowanie się we wspieranie działań na rzecz naszych przyjaciół.

Wspólnie sprawmy aby nasze kochane zwierzaki ZAWSZE miały dni dobroci. Zasługują na najlepsze !

W związku z tym Samorząd Uczniowski ogłasza akcję: "Stop pustym miskom", która ma na celu zbiórkę suchej karmy dla psów, konserw oraz żwirku dla kotów. Wzorem ubiegłorocznej akcji prosimy o włączanie się w nią wszystkich klas z naszej
szkoły.

Anita Rzeczyca
Małgorzata Lis-Nakonieczna
Samorząd Uczniowski


Zmiana w dowozie uczniów - 3 października

01.10.2019

W związku z wycieczką klas I-III nastąpi zmiana w dowozie uczniów w czwartek –
3 października. Tego dnia wszyscy uczniowie wrócą do domu autobusem o godzinie 14.15.


Zakrawatowani

01.10.2019

Z okazji Dnia Chłopaka z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszono, że wszyscy uczniowie, którzy 30 września przyszli w krawacie, byli zwolnieni z pytania, lub niezapowiedzianej kartkówki.
Do zabawy włączyli się starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły.


Anita Rzeczyca


GaleriaDzień chłopaka

01.10.2019

Wszystkie dziewczyny wiedzą, że Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta w naszej szkole składały chłopcom życzenia i wręczały drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. NIECH ŻYJĄ CHŁOPCY !!! Przy okazji obchodów tego święta odbył się również bal integracyjny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.


Magdalena Młynarska


GaleriaDynów

29.09.2019

29 września uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami Panią Anitą Rzeczyca i Panią Beatą Konnak wybrali się w Jubileuszowy Przejazd Koleją Wąskotorową do Dynowa.

Wycieczka tą niezwykłą "ciuchcią" umożliwia poznanie działającego od 115 lat systemu kolejowego.
Podczas podróży, uczniowie z opiekunami podziwiali piękne jesienne krajobrazy a sprzyjająca pogoda, pozwoliła chętnym uczniom na podróż w odkrytych wagonach tzw. "letniakach" co sprawiło młodym pasażerom szczególną frajdę.

Nielada atrakcją był też przejazd przez jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych o długości 602 m, a zaraz za nim była rekonstrukcja obrony tamtego miejsca.
Atrakcji podczas jazdy było co niemiara, wystrzały z armaty, wspólne śpiewy, konkurs na najbardziej rozśpiewany wagon, słodki poczęstunek, nietypowa kontrola biletów, spotkanie z sanitariuszką, która ochotnikom zawijała dłonie w bandaż, czy pozwoliłam ubrać swoje starodawne, ale wszystkim pasujące okulary.

Na stacji Dynów podczas postoju, wszyscy podróżujący mogli zjeść kiełbasę, lub zupę, wypić ciepłą herbatę a następnie do utraty sił korzystać z przygotowanych bezpłatnych atrakcji - trampoliny, zjeżdżalnie, dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn.

Wycieczka była bardzo udana o czym świadczyły uśmiechy na twarzach uczniów, oraz opowieści o przeżyciach w drodze powrotnej.


Anita Rzeczyca


GaleriaWszystkie aktualnościEuropejski Fundusz Społeczny

Unia Europejska

© Copyright 2006 by SP Tryńcza, all rights reserved! -- Design & Technology Grzegorz Bursztyka by Anita Wojtas